Võistlus algas!

Hea EJL liige!

Teenusmajanduse Koda korraldab koostöös Postimehega juba kaheksandat korda parima ja halvima seaduse konkursi, mille eesmärk on pöörata avalikkuse ja seadusandja tähelepanu kvaliteetse õigusloome olulisusele.

Valikus on nagu ka möödunud aastatel parima ja halvima seaduse nimetamine, milleks saab vastavalt esitada 2019. aasta Riigikogu, ministeeriumide ja kohalike omavalitsuste õigusakte. Ülekordamist väärib ka see, et kandidaatide esitamisel tuleb lähtuda Hea Õigusloome Tava põhimõtetest: http://teenusmajandus.ee/kojast/hea-oigusloome-tava/ .

Töid hindab žürii, mida juhib Allar Jõks  ja lõplike tulemuste selgumisele on kaasatud ka laiem ring avalikkust. Eesti Juristide Liidu esindab notar Priidu Pärna.

Hea Õigusloome Tava konkursil äramärgitud seadused leiate siit: http://teenusmajandus.ee/kojast/hea-oigusloome-tava/voitjad/ .

Eesti Juristide Liit ootab põhjendatud ettepanekuid hiljemalt 31 jaanuruariks 2019.a. aadressil: ejl@juristideliit.ee . Parimaks ja halvimaks valitud seadused kuulutatakse välja veebruari lõpus.

Eesti Juristide Liit

Vaata veel: SIIN.