Sitsiilia – Malta 07.10.2013 – 14.10.2013

07.10.2013 kuni 14.10.2013 käis Eesti Juristide Liidu delegatsioon tutvumas Sitsiilia ja Malta õigussüsteemiga. Reis oli väga intensiivne ja muljeid on palju.

Palermos kohtusime Eesti aukonsul Mr. Gaspare Panfalonega, külastasime Palermo kohtumaja (http://www.tribunalepalermo.net), kus kohtusime prokurör Mr. Dario Scaletta ning kohtumaja presidendiga. Prokurör tegi väga sisuka ülevaate Sitsiilia võitlusest organiseeritud kuritegevusega.

Veel õnnestus meil Palermos külastada vanglat, kus asub kurikuulus kohtusaal, mida peamiselt tuntakse televisioonist ja maffiafilmidest.
Ka käisime Palermo ülikoolis.

Maltal külastasime pealinnas Valletas asuvat kohtumaja (http://www.judiciarymalta.gov.mt/the-courts), kus saime ülevaate Malta õigussüsteemi erisustest ning kohtusime ka Advokaatide liidu presidendi Dr. Reuben Balzaniga. Malta Advokaatide liit on analoogne vabatahtlikkusel põhinev organisatsioon Eesti Juristide Liiduga. Peamine erinevus organisatsioonidel on, et Maltas ei eristada advokaate ja juriste. Malta Advokaatide Liitu kuulub natuke üle 400 aktiivse liikme.

Dr. Reuben Balzani ettekandega on võimalik tutvuda siin: Courts in Malta.

 IMGP0203 IMGP0306