Parima ja halvima seaduse konkurss

Hea jurist!

Teenusmajanduse Koda korraldab koostöös Juristide Liidu ja Postimehega juba neljandat korda parima ja halvima seaduse konkursi.

Konkursil võivad osaleda 2014. aastal riigikogu poolt vastuvõetud seadused, valitsuse määrused, valitsuse ministri või kohaliku omavalitsuse määrused. 

Parima seaduse kategoorias osalevad seadusemille menetlemise käigus on kõige enam järgitud hea  õigusloome tava. Halvima seaduse kategoorias osalevad seadused, mille menetlemise käigus on kõige enam eiratud head õigusloome tava

Parima ja halvima seaduse konkursil on mõõdupuuks vastavus hea õigusloome tavale, mitte aga näiteks poliitiline eelistus.

Parimaid ja halvimaid seadusi hindab komisjon, kuhu kuuluvad Teenusmajanduse Koja, Eesti Juristide Liidu, Eesti Tööandjate Keskliidu, Tartu ülikooli õigusteaduskonna ja Postimehe toimetuse esindaja.

Postimehe lugejad saavad oma lemmikud valida online hääletusega.

2013. aasta parim seadus oli erakonnaseaduse muudatused, halvim käibemaksuseaduse muutmise seadus.

 

Juristide Liit ootab põhjendatud ettepanekuid hiljemalt 31. jaanuariks  aadressil ejl@juristideliit.ee. Parimaks ja halvimaks valitud seadused kuulutatakse välja avalikult veebruari keskel.

 

Priidu Pärna.