Noorjuristid külastasid Euroopa Parlamenti

Eelmisel nädalal, 29 ja 30 märtsil, veetsid Eesti Juristide Liidu noorjuristid Euroopa parlamendisaadiku Kaja Kallase kutsel kaks päeva Brüsselis. Külaskäigu osaks oli loomulikult tutvumine Eesti saadiku ja Euroopa Parlamendiga. Külaskäigu koordineerimisega tegeles Kaja Kallase nõunik Irina Talviste.

Euroopa Parlamendis kohtusime parlamendisaadiku Kaja Kallasega, kes tutvustas noorjuristidele parlamendisaadikute tööülesandeid ja niiöelda köögitoimkonna poolt. Parlamendi liikmena kuulub Kaja Kallas Euroopa Demokraatide ja Liberaalide (ALDE) fraktsiooni ning ta on Tööstuse, teadusuuringute ja –energeetikakomisjoni liige ja Siseturu- ja tarbijakaitsekomisjoni asendusliige. Märtsis valiti Kaja Kallas digivaldkonna kümne mõjukama eurosaadiku hulka, mõjukuselt kuuendale kohale. Mõeldes, et Euroopa Parlamendis on 751 saadikut, on see väga imetlusväärne tulemus. Noorjuristidele tutvustaski ta täpsemalt oma teekonda saamaks mõjukaks ning sealjuures raportööriks või variraportööriks olemise olulisust.

Peale kohtumist Kaja Kallasega tutvustas Jana Jalvi-Robertson, kes on parlamendi külastusteenistuse ametnik, noorjuristidele Euroopa Parlamenti laiemalt. Noored said teadlikumaks ja targemaks parlamendi kui institutsiooni toimimisest, sealhulgas töökorraldusest Brüsseli ja Strasbourgi nädalatel ning täiskogu istungitest. Lisaks tutvustati veel erinevaid praktika ja töötamise võimalusi Euroopa Parlamendis.

Külaskäik oli ühtlasi nii hariv kui ka väga meeldiv ning siinkohal sooviksime avaldada suurt tänu Irina Talvistele, Jana Jalvi-Robertsonile ning loomulikult parlamendisaadikule Kaja Kallasele.17758497_1125864104226416_6256790461178647276_o