Kutse veebiseminaarile “Eurooa Liidu tulevik kas juuraajastu jätkumine?”

.

Eesti Juristide Liidu

EUROOPA ÕIGUSE ÜHENDUS ja

EESTI ÕIGUSTEADUSE ÜLIÕPILASTE LIIT 

kutsuvad veebiseminarile:

AJAKAVA:

14.25 – 14.30                Sissejuhatus ja üldine sumin

14.30 – 15.15                Euroopa tuleviku teemal saavad sõna:

Välisminister Eva-Maria Liimets

                                    Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet ja

                                    Vandeadvokaat Siim Vahtrus (kinnitamisel)

15.15 – 15.30                Grupiarutelu

15.30 – 15.40                Kokkuvõtte

Nii Euroopa Liit kui sellele eelnenud ühendused olid õigusel põhinevad. Sellest tulenevalt on juristid EL integratsiooniprotsessis alati olulist rolli täitnud. Maailm meie ümber on muutumas. Ka EL seisab silmitsi uute aktuaalsete probleemidega – muutused kliimas, digitaaltehnoloogias ja geopoliitikas on juba avaldanud sügavat mõju eurooplaste elule. Kõnealused muutused võivad olemuselt olla erineva kaaluga, samas peame meie – eurooplased – oma vastustes neile muudatustele näitama üles nii sihikindlust, ambitsioonikust kui ka loovat lähenemist, tehes seda kaasavalt ning nõnda, et “maha ei jäeta kedagi”. Seetõttu on Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liit ja EJLi Euroopa Õiguse Ühendus palunud endale külla välisminister Eva-Maria Liimetsa, Euroopa Parlamendi saadiku Urmas Paeti ja Advokaadibüroo Walless vandeadvokaadi Siim Vahtruse (kinnitamisel), et ühistelt arutada ELi tuleviku üle.

Euroopa tuleviku konverentsi avaüritus toimus tänavu 9. mail Strasbourgis. Tuleviku konverents on üleeuroopaline kaasamisüritus, mille keskmes on Euroopa kodanikud ja nende ettepanekud EL Liidu tuleviku kujundamiseks. Konverents lõppeb Prantsusmaa eesistumise ajal 2022. aasta kevadel. Euroopa Liidu nõukogu, Euroopa Komisjon ja Euroopa Parlament on endale võtnud kohustuse lõpparuandes esitatud ettepanekud kooskõlas liidu aluslepingutega ellu viia.

Eva-Maria Liimets on Eesti Vabariigi välisminister. Ta on suursaadikuna esindanud Eestit nii Tšehhi Vabariigis, Sloveenias kui ka Horvaatias. Samuti on Eva-Maria Liimets omandanud rahvusvahelisi kogemusi Välisministeeriumis Euroopa osakonna nõunikuna ja New Yorgis peakonsulina praktiseerides. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli avaliku halduse erialal ning Estonian Business School’i rahvusvahelise ärijuhtimise magistriõppe.

Urmas Paet on alates 2014. a novembrist Euroopa Parlamendi liige. Enne Euroopa Parlamendiga ühinemist juhtis Urmas Paet üheksa aastat Eesti väliministrina Eesti välispoliitika kujundamist ning elluviimis, lisaks on ta ametis olnud kultuuriministrina aastatel 2003-2005, Nõmme linnaosa vanemana (aastatel 1999 – 2003) ning ajakirjanikuna erinevates Eesti väljaannetes 1991 – 1999).

Loodetavasti saame kõnelejate hulgas tervitada ka Siim Vahtrust, kes on Advokaadibüroo WALLESS (varem DERLING PRIMUS) advokaat, ning varasemalt ka  SpeakSmart, Tallinn, koolitaja ja koolituste korraldaja (alates 2017), samuti on ta olnud Tartu Ülikooli lepinguline õppejõud aastatel 2013-2018. Lisaks on Siim Vahtrus kuulunud ka Euroopa keskkonnaühenduste võrgustiku Justice and Environment, Tallinn, juhatuse liikmete (2011-2020) ning Keskkonnaõiguse Keskuse juhatuse liikmete (2011-2020) hulka.

Osalemine on kõigile soovijatele tasuta. Link osalemiseks Facebooki seminaril: https://fb.me/e/1dw5WyvTC  

EÕÜL & Eesti Juristide Liit: Euroopa Liidu tulevik – kas juuraajastu jätkumine? – Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liit (oigusliit.eu)

Jälgi meid ka Facebookis