Kutse paneeldiskussioonile 31.10.2016

Hea EJL liige, 

Kutsume teid osalema 31. oktoobril Eesti Juristide Liidu poolt korraldataval paneeldiskussioonil, mille keskseks teemaks on Vabariigi Presidendi valimise kord ja seadus.

Ekspertidena oleme külla kutsunud tunnustatud Eesti riigiõigusteadlase ja Tartu Ringkonnakohtu kohtuniku Madis Ernitsa ning vabaerakondlase ja taasiseseivumisaja vastupanuliikuja, Eesti Põhiseaduse projekti peamise autori Jüri Adamsi.

Eesmärgiks on avada teemat nii noortele, veel õppivatele juristidele, juba praktiseerivatele juristidele kui ka Eesti ühiskonnale laiemalt.

Viimased presidendivalimised osutavad üsna selgelt praeguse süsteemi kitsaskohtadele. Asjaolu, et kehtiva seaduse järgi on võimalik president valimiskogus valimata jätta ning protsessi venitada, tekitab ebamugavusi. Seetõttu võtame ühes teemablokis vaatluse alla kehtiva presidendi valimise süsteemi – alates kandidaatide ülesseadmisest kuni uue presidendi ametisse astumiseni. Milline näeb välja praeguse presidendi valimise süsteemi tehniline pool? Miks ja kuidas on praegune süsteem Põhiseadusega vastuolus? Kuidas ja milliste riikide eeskujul see välja töötati?

Teine teemablokk keskendub muudatustele, seda eelkõige Vabaerakonna esitatud Vabariigi Presidendi Valimise seaduse muutmise eelnõu valguses. Milles seisneb selle tähtsus? Milliseid tulemusi/tagajärgi see endaga kaasa toob?

Tegemist on paneeldiskussiooniga, kus kõigil osavõtjatel on võimalus sõna sekka öelda. Soovi korral on võimalus edastada küsimusi juba enne ürituse toimumist e-posti teel (katarina.kiiver@juristideliit.ee)

Üritus toimub 31.10.2016 Tallinnas Tudengimajas (Raekoja plats 16) algusega kell 17.30 ja kestab ligi poolteist tundi.

Registreerimine: e-posti teel (katarina.kiiver@juristideliit.ee).

NB! Üritus on tasuta.

 

Vaata ka ürituse FB eventi: https://www.facebook.com/events/165345350582242/