Andra Pärsimägi – Kohtudokumentide koostamisest – kes on hea kostja?


Sündmuse detailid


 

EJL

Eesti Juristide Liit
korraldab 20. aprillil 2017
Rahvusraamatukogu Väikeses konverentsisaalis koolituse

“Kohtudokumentide koostamisest – kes on hea kostja?”

 Lektor: Tartu Ringkonnakohtu Tsiviilkolleegiumi kohtunik Andra Pärsimägi

Andra Pärsimägi

Andra Pärsimägi lõpetas Tartu Ülikooli õigusteaduskonna 1990 aastal. Enne kohtunikuks nimetamist töötas Andra maavalitsuses juristina ja linnavalitsuse korteriameti juhatajana. Tartu Ringkonnakohtusse asus tööle 1994. aastal. Lisaks on ta alates 2001 aastast Tartu Ülikoolis õppeülesande täitja, erinevatel aastatel on õpetanud tsiviilõiguse üldosa, menetlusõigust ja tsiviilkohtumenetlust. Andra on välja andnud õppematerjalina „Hagimenetlus. Hagi ja taotluste esitamine“.

 

AJAKAVA:

  9.45 – 10.00 saabumine ja registreerimine
10.00 – 12.00 loeng
12.00 – 12.45 lõunapaus
12.45 – 14.30 loeng

KÄSITLETAVAD TEEMAD:

Tegemist on järjega 7. 09.2016 toimunud EJL seminarile menetlusdokumentide vormistamisest, kus käsitlesime menetlust hageja positsioonist lähtudes. Seekord vaatame kostja rolli menetluses.

Seminarivormis õppepäeval tutvustame muutusi kostja vastuse jt kostja esitatavate dokumentide koostamise ning menetluskuludega seotud nõuete ja vastuväidete esitamise reeglites. Koolitusel vaatame koos, millised on kõige olulisemad menetlusnormid, mida kostja kohtumenetluses järgima peab.

Praktilised näpunäited ja suuniseid: seminari käigus arutleme võimaluste üle, mida kostja saab esile tuua, kui tema vastu on esitatud hagi, milles nõutakse kahju hüvitamist.

Õppepäeval tutvustatakse Riigikohtu 2016-2017 aasta tsiviilkohtumenetluse põhimõtteid tõlgendavaid lahendeid.

KOOLITUSE MAKSUMUS:

109, Juristide Liidu liikmele 99. Hinnale lisandub käibemaks, koolituse hind ei sisalda lõunasööki. Mitme osaleja soodustus ühest asutusest – liikme soodushinnaga.

REGISTREERIMINE:

e-postiga koolitus@juristideliit.ee või telefonil 6 314 466.

 

 

Eesti Juristide Liit on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner.

__________________________________________________________________________________________________________

Osalemisest loobumisest teatada e-postiga koolitus@juristideliit.ee või telefonil 6314 466. 
Loobumisest ette teatamisel vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumise päeva tuleb tasuda 25% koolituse arvest. Kui teatate mitteosalemisest vähem kui 3 tööpäeva enne koolituse toimumist või mingil põhjusel jätate koolitusele tulemata – tuleb tasuda 100% koolituse arvest.