“Euroopa Liidu Kohtu olulisemad lahendid aastal 2021. Euroopa kohus kui õigusriigi põhimõtte kaitsja”

Eesti Juristide Liidu

Euroopa Õiguse Ühendus

Korraldab 21. veebruaril 2022

e-ettekande teemal

“Euroopa Liidu Kohtu olulisemad lahendid aastal 2021.

EUROOPA KOHUS KUI ÕIGUSRIIGI PÕHIMÕTTE KAITSJA”

AJAKAVA:

15.30 – 15.35           Kristi Kraavi-Käerdi avasõnad

15.35 – 17.00            Liina Terase ettekanne Euroopa Kohtu suurkoja 2021. a olulisematest lahenditest

17.00 – 17.30            Paneeldiskusioon, milles osalevad Liina Teras, Nele Grünberg ja PhD. Iur Carri Ginter.

Milliste väljakutsetega seisab Euroopa Kohus silmitsi ajal, mil lisaks pandeemiakriisile tuleb rinda pista õigusriigi kriisi ja mitmete liikmesriikide soovimatusega tunnustada liidu õiguse ülimuslikkuse põhimõtet. Huvitavaid arengud on 2021. aastal aset leidnud ka diskrimineerimise keelu, liidu kodaniku õiguste, töö- ja sotsiaalkindlustusõiguse, andmekaitse, autoriõiguse ning tarbijakaitsealases kohtupraktikas.

Neile ja paljudele teistele küsimustele aitavad vastuseid otsida tuntud ja tunnustatud EL õiguse asjatundjad:

Liina TERAS, Euroopa Liidu Kohtu Eesti tõlkeosakonna juhataja.

Liina Teras on töötanud Euroopa Liidu Kohtus alates 2003. a, esmalt Euroopa Kohtu Eesti kohtuniku Uno Lõhmuse ja hiljem Küllike Jürimäe nõunikuna. Enne Euroopa Liidu Kohtusse tööle asumist osales Liina Välisministeeriumi EL läbirääkimiste koordinatsiooni büroo diplomaadina Eesti ELiga ühinemisläbirääkimiste protsessis.

Nele GRÜNBERG, Eesti esindaja Euroopa Liidu Kohtus.

Nele Grünberg on alates 2010. a töötanud Eesti esindajana Euroopa Liidu Kohtus. Enne sellele vastutusrikkale ametikohale asumist tegutses ta Välisministeeriumi juriidilise osakonna EL õiguse büroo juristina valmistades ette Eesti seisukohti Euroopa Liidu Kohtu menetlustes ja Euroopa Komisjoni Eesti vastu algatatud rikkumismenetlustes. Alates 2021. aasta sügisest on Nele sama büroo direktor.

Carri GINTER, PhD.TÜ kaasprofessor ja vandeadvokaat.

Carri Ginter on Tartu Ülikooli õigusteaduskonna Euroopa õiguse kaasprofessor, Jean Monnet õppetooli hoidja ja tunnustatud Eesti ja EL õiguse asjatundja. Carri Ginter on ka aktiivne kohtuadvokaat, kes on esindanud kliente nii Eesti kui ka Euroopa kohtutes.

Kristi KRAAVI-KÄERDI, Eesti juristide Liidu presidentuuri ja Eesti Euroopa õiguse ühenduse juhatuse liige, Eesti Valitsuse esindaja Euroopa Liidu Kohtus aastatel 2013-2016.

REGISTREERIMINE:
e-postiga: koolitus@juristideliit.ee või telefonil 6 314 466. Veebiloengule registreerunutele saadame osalemiseks eraldi lingi

Osalemine on kõigile soovijatele tasuta. 

Jälgi meid ka Facebookis!

Lugupidamisega,

Kristi Kraavi-Käerdi

Eesti juristide Liidu presidentuuri ja Eesti Euroopa õiguse ühenduse juhatuse liige