EJL president Meelis Pirn kohtus Riias Läti Juristide Liidu esindajatega

Eesti Juristide Liidu president Meelis Pirn kohtus 30-31.01.2018 Riias Läti juristide liidu (Latvijas juristu apvienība) esindajatega.

Lätlastel on väike liit, vaid 150 inimest. Nad on orienteeritud väljapoole – eesmärk on osaleda võimalikult palju seal, kus kolmanda sektori häält kuulda võetakse. Nii näiteks kuuluvad nad ka peaministri juures tegutsevasse kodanikuühiskonna esindajate gruppi. Sinna valitakse vaid kaheksa esindajat umbes 400 MTÜ hulgast.

Läti esindajad kutsusid EJL presidendi riigiraadiosse ja eraraadiosse ning ka riigitelevisioonile andis president Meelis Pirn tänaval väikese intervjuu. Eesmärk oli näidata, et nad polegi nii väike organisatsioon, sest teevad koostööd ka naaberriikide organisatsioonidega. Koos käidi ka ühel Seimi komisjoni koosolekul ja üritusel, kus peaminister kätles kolmanda sektori esindajaid.

Kokkuvõtteks: me oleme küll üsna erinevad organisatsioonid, kuid see ei tähenda, et meil ei oleks ühiseid jooni. Nii näiteks oleksid Läti kolleegid huvitatud kutsest Eesti Juristide Liidu aastapäevaüritusele, millel räägime kohtu rollist seadusandja asendajana.
Aga et üks pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna, siis vaadake pilte ja videot

IMG-20180130-WA0033