ECLA Valge Raamat: info ja pressiteade

Kirjastus LexisNexis avaldab valge raamatu

„Company Lawyers: Independent by Design”

 (Ettevõttejuristid: sõltumatuks loodud)

COUV_IndependentByDesign Raamatu kaaned esi- ja tagumine

Valge raamat sisaldab 20 konkreetset ettepanekut Euroopa ettevõtete õiguskultuuri parandamiseks ettevõttejuristide abil.

 

Euroopa Ettevõttejuristide Assotsiatsiooni (European Company Lawyers’ Association, ECLA) valge raamatu avaldas inglise keeles kirjastus LexisNexis ning selle toimetajad on Philippe Coen (ECLA president) ja Christophe Roquilly (õigusteaduse professor uurimiskeskuses LegalEDHEC). Valge raamatu eesmärk on näidata, kuivõrd oluliseks võib osutuda ettevõttejuristide sõltumatus juhul, kui on vaja tagada, et majandustulemuste parandamise poole püüeldes järgitaks kõlbelisi väärtusi.

Valges raamatus rõhutatakse, et intellektuaalne sõltumatus on igasuguse asjakohase õigusnõustamise eeltingimus. „Ettevõtete juhtide kohustus on tagada, et nende juristid saaksid oma ülesandeid täita piisava intellektuaalse vabadusega – see on oluline tegur, mis aitab maandada ettevõtte riske. Ettevõte võib kaotada kõige rohkem sellest, et juristid hakkavad ise ennast tsenseerima,” kommenteeris professor Christophe Roquilly.

Ettevõttejuristid peavad tegutsema tulemuslikult „nii kaitses kui ka rünnakul” ning neil peab olema võimalik võtta riske ilma, et see ohustaks nende ametialast ausust ja ettevõtte kõlbelist palet. Selleks tuleb neile tagada nõustamisel täielik intellektuaalne sõltumatus. Intellektuaalses sõltumatuses ei ole kohta dogmaatilisel suhtumisel, eriti arvamusel, et töölepinguga seotud töötaja ei saa olla sõltumatu.

Lisaks näidatakse ECLA valges raamatus, et riikides, kus ettevõttejuristide kutsetegevus ei ole reguleeritud, tuleb praegust olukorda kindlasti parandada.

„Meile tundus oluline näidata tunnistuste, analüüside ja ettepanekute abil ettevõttejuristide tegelikku rolli ning jurisprudentsi praegusaegset tähtsust meie tegevusalal. Juristid on sõltumatud nii vaimus kui ka oma väljaõppe, hariduse ja ülesannete poolest. Kui seda tõsiasja eiratakse, tekitab see tulises ülemaailmses konkurentsivõitluses osalevate Euroopa ettevõtete jaoks probleeme seoses konkurentsivõime ja konfidentsiaalsusega,” ütles Philippe Coen (ECLA president).

Kuidas saavad ettevõttejuristid oma ülesannet täita, kui (mõnes riigis) valitsev hoiak ei võimalda neile tööks vajalikku sõltumatust? ECLA valge raamatu eesmärk on algatada sel teemal tabudeta arutelu. Kõik vastukajad ja kommentaarid valge raamatu kohta on teretulnud ning need võidakse peagi avaldada valge raamatu avatud elektroonilises eriväljaandes.

ECLA valgesse raamatusse „Company Lawyers: Independent by Design” on kogutud peaaegu 60 kaastööd tipptasemel praktikutelt ja teadlastelt, kes esindavad kokku 20 riiki neljast maailmajaost. Seega on tegemist 400 leheküljel esitatud autoriteetse rahvusvahelise ja võrdleva analüüsiga. Raamat on peagi saadaval kirjastuse müügikeskkonnas Lexis Kiosque.  

 

 

 

Autorid

Philippe Coen, Euroopa Ettevõttejuristide Assotsiatsiooni (ECLA) president (www.ecla.eu).

Christophe Roquilly, majanduskooli EDHEC professor, uurimiskeskuse LegalEdhec äriõiguse ja ‑juhtimise osakonna juhataja.

Artiklite autorid (raamatus avaldamise järjekorras):

Maurits Dolmans (Ühendkuningriik/Holland) ja John Temple Lang  (Ühendkuningriik); Pierre Charreton (Prantsusmaa); Jean-Charles Savouré (Prantsusmaa); Louise Pentland (USA/Soome); Hrvoje Markovinovic (Horvaatia) ja Antun Bilic (Horvaatia); Suzanne Le Mire (Austraalia); Jeffrey Levy (USA); Jacques Barthélémy (Prantsusmaa); Christophe Collard (Prantsusmaa); Waldemar Koper (Poola); Aare Kruser (Eesti); Giovanni Cerutti (Itaalia); William Feugère (Prantsusmaa); Tomas Gonzalez Cueto (Hispaania); Noëlle Lenoir (Prantsusmaa); Philippe Lambrecht (Belgia) ja Nathalie Ragheno (Belgia); Juan Antonio Cremades (Hispaania); APJE (Hispaania), Manuel Lopes Rocha (Portugal) ja Ines Almeida Costa (Portugal); Aleksandr Popov (Eesti); Michael Junge (Saksamaa), Bernhard Fischer (Saksamaa) ja Cornelia Koch (Saksamaa); Constance Bagley (USA) ja Mark Roellig (USA); Stephan Grynwajc (Prantsusmaa/Ühendkuningriik/USA); James R Silkenat (USA); Dinka Sago (Horvaatia); Han Kooy (Holland); Tiina Lencioni (Soome); Jacques Malherbe (Belgia); Kristina Norlander (Rootsi); Trevor Hughes (USA); Stéphanie Couture (Kanada/Prantsusmaa) ja Michel Gianuzzi (Prantsusmaa); Jean-Michel Darrois (Prantsusmaa); Rakesh K Prusti (India); Erik Normann Warberg (Norra); Mikko Heinonen ja Micaela Thorström (Soome); Mari Sako (Ühendkuningriik); Dominique de la Garanderie (Prantsusmaa); Bruno Cova (Itaalia); Stéphane Baller (Prantsusmaa); Mario Siragusa (Itaalia) ja Emanuele Ferdinando (Itaalia); Björn Fasterling (Saksamaa/Prantsusmaa); Stéphane Rousseau, Ejan McKaay ja Julie Biron (Kanada); Ugo Draetta (Itaalia); Christophe Roquilly (Prantsusmaa).

 

Teave Prantsusmaa kirjastuse LexisNexis® kohta – www.lexisnexis.fr

Juhtiv kirjastus LexisNexis pakub eri kutsevaldkondadele info- ja juhtimislahendusi. Ettevõtte tegevus hõlmab viit valdkonda: info- ja õigusalaste tekstide kirjastamine, ajakirjanduse levitamine, majandus- ja finantsteabe avaldamine internetis, koolitused ja konverentsid, erialase tarkvara haldus. Ettevõte tugineb oma töös saja aasta pikkusele kirjastamiskogemusele ja kõrgtasemel tehnoloogiale, et pakkuda erialaspetsialistidele laia valikut esinduslikke tooteid ja teenuseid: JurisClasseur, D.O., LexisNexis Business, Lexis360.fr, jne.

 

Teave uurimiskeskuse Legal EDHEC kohta – www.edhec.com.

Legal Edhec on väljapaistev rahvusvaheline majanduskool, mille keskus asub Prantsusmaal Lille’is ning millel on õppelinnakud ka muudes asukohtades (Pariis, Nice, Singapur).

 

Teave ECLA kohta – www.ecla.eu

Euroopa Ettevõttejuristide Assotsiatsioon (www.ecla.eu) loodi 1982. aastal. ECLA ühendab oma Euroopas asuva 20 liikmes­organisatsiooni kaudu 43 000 ettevõttejuristi. Alates 2012. aastast juhib ECLA tegevust esmakordselt prantslasest president Philippe Coen, kellel on olnud juhtiv roll Euroopa ja Prantsusmaa kutse-eetika koodeksite, õigusabi konfidentsiaalsuse käsiraamatu ja käesoleva valge raamatu koostamisel.

 

Pressikontaktid:


EDHEC BUSINESS SCHOOL
Delphine Kerfyser +331 53 328 765 Delphine.kerfyser@edhec.edu

LEXINES Nathalie Beauvillain +331 71724 779 nathalie.beauvillain@lexisnes.fr

ECLA Philippe Coen philippe.coen@ecla.eu

 Pressiteade inglise keeles