Maikuu lõpu ettevõtlusjuriste ja laiemat juristkonda kaasanud sündmuste meenutuseks

14186269290_fd3d825e0d_o

ECLA koosolekul osalenute ühispilt

30.05 toimus Tallinnas, Swedbank AS peahoones, Euroopa Ettevõttejuristide Assotsiatsiooni (ECLA) aastakoosolek. Koosolekul osales 30 esindajat-juhatuse liiget ja juhtkond erinevatest ECLA liikmesriikidest. 8 tundi oli tihedalt täidetud ettekannete ja aruteludega. Läbi käidi kõik 18 päevakorras olnud punkti.  ECLA liikmeskond suurenes ühe uue liikmesmaa võrra: liikmeks kandideerinud Leedu Ettevõttejuristide Ühendus võeti vastu täisliikmeks. Oktoobris 2013 Brüsselis toimunud ECLA juhatuse  koosolekul otsustati välja anda raamat ettevõttejuristide sõltumatuse kohta ja mais ilmuski raamat „Ettevõttejuristid: sõltumatuks loodud“. Seekordne Tallinna koosolek võttis vastu otsuse  kinnitada ECLA liikmete eetikakoodeks, mille põhjal vaatame üle ja vajadusel ühtlustame EEJÜ eetikareeglid.

Osadele ECLA juhatuse liikmetele oli Tallinna vaade, mis avaneb Swedbanki 9. korruse akendest tuttav juba 2001.a. toimunud ECLA koosolekust. Koos tõdeti, et ECLA on teinud selle13 aasta jooksul, mis on möödunud viimatisest Eestis toimunud koosolekust, pika sammu ja on nüüdseks Euroopas pälvinud tunnustuse, kui juhtiv Euroopa ettevõttejuristide ühenduste ja nende individuaalsete liikmete esindaja. Selliselt positsioonilt on ECLAl võimalus reageerida ja mõjutada Euroopa ettevõttesiseste õigusnõunike ja juristide võrgustikku, Euroopa organisatsioone ja poliitikat kujundavaid üksusi.

Vahetult enne ECLA koosolekut toimus esmakordselt Eestis konverents teemal: „Ettevõtte juristi positsioon Euroopa Liidus“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Konverentsil tutvustatud raamatu“Ettevõttejuristid: sõltumatuks loodud“ toimetajad ECLA president Philippe Coen ja professor Christophe Roquilly.

Ettevõtlusjuristide ühenduse nimel täname kõiki konverentsi toetajaid ja esinejaid ning mõlema ürituse sponsoreid.

IMG_4534

EEJÜ juhatus