Juristide Klubi 17.08.2016

 EJL

Juristide Klubi

Hea Eesti Juristide Liidu liige,

Järgmine Juristide Klubi toimub 17. augustil kell 17:15.

Klubi toimub: Õiguskantsleri Kantseleis (Kohtu 8, Tallinn).

Klubi külaliseks on Eesti Vabariigi presidendikandidaat Allar Jõks.

 Allar Jõks

 

Allar Jõks on Eesti jurist, endine kohtunik ja õiguskantsler. Ta on üks kandidaate 2016. aasta Eesti presidendivalimistel.

Allar Jõks on lõpetanud 1991. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. 1991.–1995. aastal töötas ta Lääne Maakohtus kohtuniku ja kohtu esimehena. Aastatel 1995–2001 Tallinna Ringkonnakohtu kohtunikuna ning samal ajal oli ta ka Eesti Kohtunike Ühingu esimees. Aastal 2001 nimetati ta president Lennart Meri ettepanekul õiguskantsleriks. Jõksi ametiaeg õiguskantslerina lõppes 7. märtsil 2008. Peale õiguskantsleri ametiaja lõppemist on Allar Jõks töötanud ÜRO mandaadiga eksperdina 8 erinevas riigis ning nõustanud sealseid valitsusi demokraatia pidurite eemaldamisel ja inimõiguste kaitsega tegelevate institutsioonide ülesehitamisel. 2. aprillist 2009 liitus Allar Jõks advokaadibürooga Sorainen ning 23. mail 2016 teatas ta soovist kandideerida Eesti Vabariigi presidendi ametisse pärast seda, kui 14 tuntud ühiskonnategelast olid teinud avaliku pöördumise tema toetuseks. Ta on pälvinud mitmeid tunnustusi, sealhulgas kaks korda Pressisõber auhinna (aastatel 2002 ja 2010), 2006. aastal Valgetähe III klassi teenetemärgi ning 2012.a. omistati talle Eesti Euroopa Liikumise poolt aunimetus Aasta eurooplane.

Presidendikandidaat avaldab omi mõtteid presidendi institutsioonist, põhiseaduse rakendamisest, muutmisest või selle muutmise vajadustest, EL hetkeolukorrast ja Eesti arengusuundadest EL liikmesriigina.

Teil on suurepärane võimalus küsida ja saada vastuseid meie enda liidu liikmelt ja vaieldamatult suurepäraselt tippjuristilt.

 

Oma osalusest palume teatada e-posti teel koolitus@juristideliit.ee või ejl@jursitideliit.ee .

 

Olete oodatud Juristide Klubisse!